„Serce nie śmietnik”- to hasło styczniowego czuwania nocnego. Co w ogóle dzieje się w moim sercu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być prosta. Jaka jest moja relacja z Bogiem- czy jest On dla mnie Ojcem? Mogliśmy popatrzeć tej nocy na swoje „bezmyślne” modlitwy,na brak wiary w to, że Ojciec naprawdę słyszy moje modlitwy i jest obecny, pragnie wejść w szczególną relację ze swoim dzieckiem.

Specjalną konferencję mającą nauczyć nas poznawać strategię złego ducha wygłosiła s. Teresa, czyli w jaki sposób robić ignacjański rachunek sumienia. Trochę praktyki mogliśmy doświadczyć podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, ale jeszcze była okazja spotkania ze Słowem. Pięknym i wspólnotowym doświadczeniem było patrzenie na Jezusa- w jaki sposób On robi rachunek sumienia. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo Święte- tam jest prawdziwy obraz miłującego Boga.

Oczywiście była okazja doświadczenia Bożego miłosierdzia- dziękujemy ks. Maciejowi za „heroizm” przybycia w czasie kolędowym. Odpłacimy się modlitwą. Jezus mógł przyjść do nas w Eucharystii.