
Pastatas Rasų g. 2 (dabar Rasų g. 4) yra iš XVII amžiaus. Iki 1945 m. buvo Švč. Mergelės Marijos seserų kongregacijos, dažnai vadinamų seserimis vizitietėmis, nuosavybė. Apsuptas vienuolyno vaismedžių sodu, jis tarnavo kaip svečių namai.
Nuo 1932 m. spalio iki 1934 m. lapkričio čia gyveno pal. Mykolas Sopočka. Jo butas buvo antrame aukšte, šalia kun. Juzefo Poniatovskio, kuris dirbo notaru kurijoje. Pirmame aukšte gyveno tapytojas Eugenijus Kazimirovskis. Tai jo pal. Mykolas Sopočka paprašė nutapyti Dievo Gailestingumo paveikslą su užrašu „Jėzau, pasitikiu Tavimi!“, pagal šv. Faustinos Kovalskos viziją.
Šv. Faustina, su vyresniosios žinia ir leidimu, kelis kartus per savaitę, kitos sesers lydima, ateidavo pas kun. Mykolą, o po to pas tapytoją. Paveikslas buvo sukurtas kaip kompozicinis portretas. Pats kun. Sopočka pozavo atvaizdo tapymui, taip palengvindamas užduotį menininkui. 1934 m. liepos mėnesį (po pusės metų), griežtai pagal šv. Faustinos instrukcijas, darbas buvo atliktas ir liko kun. Mykolo, kuris padengė visas išlaidas susijusias su atvaizdo tapymu, nuosavybe.
1934 m. lapkričio mėnesį kun. Sopočka persikėlė į pastatą, esantį šalia Šv. Mykolo bažnyčios, kuris priklausė seserims bernardinėms.
Dabar kambaryje, kur buvo tapomas atvaizdas, yra koplyčia. Pastate išliko autentiški laiptai, per kuriuos tikrai vaikščiojo šv. Faustina, pal. Mykolas Sopočka ir Eugenijus Kazimirovskis.
Laiptinėje ant sienos kabo kryžius, kurį pagal užsakymą Šv. Ignoto bažnyčiai, kurią pats atstatė būdamas Lenkijos karo kapeleonu 1926 – 1929 m., padarė kun. Mykolas Sopočka. Kryžius kabojo bažnyčioje iki 1945 m., t. y., iki sovietų valdžia ją uždarė.
1945 m. seserų vizitiečių vienuolyną ištiko toks pat likimas kaip ir kitus religinius pastatus Vilniuje. Komunistinė valdžia jį pavertė kalėjimu. Tačiau šis pastatas iki šių dienų išliko geros būklės, nes jame buvo įsikūrusi kalėjimo administracija. Šiuo metu pastate įsikūrusi Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija.