Szkoła Młodych

Szkoła Młodych 3 kwietnia 2014 wyświetleń: 7045

Szkoła Młodych

Szkoła młodych rosła przy Sanktuarium, jak samosiejka. Niewiele się o tym mówiło, prawie nikt nie ogłaszał i nie wiadomo skąd młodzi dowiadywali się o kolejnym czuwaniu, albo możliwości dnia skupienia. Dziękujemy za pomoc szalonym księżom, wychowawcom i katechetom. Dziękujemy także tym, którzy w czasie tych ważnych spotkań z Bogiem bogatym w miłosierdzie doświadczyli Jego obecności tak mocno, że chcą się dalej spotykać i nie mogą nie mówić o tym, co przeżyli.

NIKODEMOWE NOCE

Czuwania rozpoczynają się około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a kończą około godz. 3:00-4:00 rano. W programie jest zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Msza Święta. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu. Tak jak Nikodem przychodzimy do Jezusa nocą by rozmawiać z Nim, pytać, słuchać tego co mówi.

Przedział wiekowy: młodzież ponadgimnazjalna (licealiści i studenci), w ywjatkowych przypadkach (po konsultacji telefonicznej z opiekunem)- III klasa gimnazjum)

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

Rekolekcje odbywają się zwykle dwa razy w roku- w czasie ferii zimowych i wakacji letnich.

Jest to szczególny czas, w  którym młodzi pragną w atmosferze modlitwy, w oparciu o Słowo Boże, doświadczając radości przebywania w chrześcijańskiej wspólnocie zaprzyjaźnić się z Jezusem, pogłębiać z Nim relację, wzmacniać więź.

Przedział wiekowy:  młodzież gimnazjalna III kl., ponadgimnazjalna i studenci

 

ost. aktualizacja: 2016-10-20
cofnij drukuj do góry