Sobota XX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła
Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego (Dz. 300). »
miłosierdzie snakturarium św Faustyna

Świadectwa

Świadectwa 22 lutego 2015 wyświetleń: 2032

Zanurzenie w Słowo- świadectwa 20-22 luty

SPOJRZENIE OJCA

 1. Boga można usłyszeć tylko słuchając Go. On  mówi cały czas, ale my nie zawsze słuchamy. Lectio divina to wspaniała droga, trudna, ale owocna. Wyjście na pustynię i zanurzenie w ciszę ułatwia zbliżenie się do miłosiernego Ojca. On wylewa na ans zdroje łask- trzeba tylko je przyjąć. Chwała Panu za ten czas!

2.  W Myśliborzu Bóg wylewa łaski wiadrami. Przed przyjazdem tylko tyle się dowiedziałąm o tym Sanktuarium. Po trzech, nawet niepełnych dniach, z pełną szczerością mogę się pod tym podpisać. Obecność Jezusa jest wręcz wyczuwalna. Wszechogarniająca miłość i spokój, błogość. Zazdroszczę po troszę Siostrom, że mogą się zanurzać w tym w każdym momencie, odczuwać Bożą obecność. Jednak do habitu mnie nie ciągnie. Za to doświadczenie Boga Jedynego i Żywego, przede wszystkim Miłosiernego, zostanie ze mną długo. Była to moja pierwsza wizyta, ale z pewnością nie ostatnia. Bóg Mój, odkrył to miejsce przede mną nie bez powodu. Chce bym odkrywałą Jego miłosierdzie do MNIE i do swiata. Chce bym je zaakceptowałą i przyjęła. Bóg odkrywa przed nami nowe oblicze, które właściwie każdy teoretycznie zna, ale u Sióstr Jezusa Miłosiernego może go doświadczać.

Dziękuję Ci Boże, że mnie tu przywiodłeś

3. Hej:) Chciałabym podzielić się z Tobą moimi przeżyciami z rekolekcji "Zanurzenie w Słowo". Byłam na takich rekolekcjach pierwszy raz i bardzo mi się podobało (chociaż "podobało" to nie jest wystarczające słowo, aby opisać to co teraz czuję). Przyjechałam tutaj sama- nie znałam nikogo, ale wyjeżdżam poznawszy wielu. Jeden dzień w ciszy to naprawdę piękne przeżycie- można w końcu zacząć słuchać- co zazwyczaj wcale nie jest takie łatwe. Możesz poczuć Boga, poczuć Jego obecność, bo On "z daleka przenika moje zamysły". On jest z nami cały czas, nawet wtedy gdy wydaje się, że jesteśmy sami. On jest w nas, my w Nim. 

Ale przechodząc teraz do moich odczuć to bardzo się cieszę, że tutaj przyjechałam bo nareszcie poczułam, że Bóg mnie kocha, poczułam się szczęśliwa. Bo Bóg jest miłoscią a my musimy nauczyć się przyjmować tą wielką MIŁOŚĆ.    Marta

4. Na Zanurzenie w Słowo trafiłam trochę przypadkowo. Kumpela mi powiedziała, że są rekolekcje w Myśliborzu, więc bez zastanowienia stwierdziłyśmy, że pojedziemy. W drodze dowiedziałam się, że będą to rekolekcje w milczeniu. Było ciężko, nie mogłam się odnaleźć. Na szczęście nie wszystko zależy ode mnie i w końcu nadszedł czas, że Bóg przejął dowodzenie. Spośród wielu rekolekcji te były chyba najbardziej owocne. Naprawdę piękny czas:)   Monika, lat 18 

5. Hmm ... Aktualnie mam 20 lat. Czuwania i rekolekcje u Sióstr? Znam, bywam i lubię na maxa. Ale Zanurzenie w Słowo jest czymś innym. Na ogół jestem bardzo spontaniczna. W moim życiu ciągle coś się dzieje. Często jak spojrzę na kalendarz to dziwię się jak ten czas szybko leci. A Zanurzenie pojawiło się nagle. Kumpela wspomniała, że jest coś takiego, no ale pomyślałam, że to jest w ciszy: stwierdziłam, że to nie dla mnie. No ... i nie wiem jak to się stało, ale przyjechałam. I polecam każdemu kto na co dzień pędzi, a chciałby się zatrzymać... choć na chwilę. Ja doświadczyłam tego... a może to odkryłam na nowo, że NA MIŁOSĆ BOGA NIE TRZEBA ZASŁUŻYĆ- TRZEBA JĄ PRZYJĄĆ! TAK PO PROSTU! Ode mnie to tyle. Raz jeszcze polecam. Dziękuję. Mary

6. Podczas tego czasu Bóg dał mi się poznać jako Dobry Ojciec i doświadczyłam miłości Taty i tego jakie to piękne być Jego dzieckiem. Mój Tata nigdy nie odmawia brania mnie na kolana. Mój Tata nigdy się nie znudzi ciągle tymi samymi pytaniami, które Mu zadaję. Mój Tata panuje nad mocami ciemności! W domu mojego Ojca nie muszę być idealna i mam prawo do błędów- to wszystko powiedział mi o sobie w przestrzeni ciszy i odosobnienia. 

7. To spotkanie pozwala zbliżyć się do Boga. Pozwala wyciszyć się i zmierzyć ze swoimi wewnętrznymi problemami poprzez powierzenie ich Bogu i zrozumienie, że to Jemu trzeba ufać zawsze i wszędzie, gdyż On jako kochający Ojciec nigdy nie zostawia nas samych sobie. Zawsze pomaga nam odnaleźć swoją drogę życiową i zsyła nam potrzebne łaski, tylko my musimy chcieć je zauważyć i zaprosić Go do naszego życia. Bóg jest zawsze blisko nas, a w tym szczególnym czasie, który mogliśmy tutaj przeżyć zsyła nam swoje łaski w dużo większej ilości i z dużo większą mocą. Tutaj po prostu czuje się Jego obecność i wielką miłość kochającego bezwarunkowo Ojca. Spotkanie pozwala odnaleźć  prawdziwy cel życia. 

NASTĘPNY TERMIN ZANURZENIA W SŁOWO DLA MŁODZIEŻY- 18-20 WRZESIEŃ 2015 R.

aktualizowano: 2015-03-06
Wszystkich rekordów:

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego

Boh. Warszawy 77, 74-300 Myślibórz,
tel. +48.957473450
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie sanktuarium

PKO BP Myslibórz: 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538

Wpłaty z zagranicy:
PKO BP Myślibórz 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538
SWIFT: BPKO PL PW IBAN: 73 10201954 12024017013

Koła koronkowe

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.