Sobota XX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła
Jezus porywa serce moje w sam żar miłości... w czasie wieczornej adoracji. »
miłosierdzie snakturarium św Faustyna

Świadectwa

Świadectwa 3 listopada 2017 wyświetleń: 689

Świadectwo Zanurzenia w Słowo z 2017 r.

"Myśliborskie sanktuarium to moje ukochane miejsce od czasów dzieciństwa. Dwa lata temu odkryłam je na nowo dzięki weekendowym rekolekcjom "Zanurzeniu w Słowo".

Pierwsze, w których brałam udział, oscylowały wokół tekstu o nawiedzeniu Maryi Panny. Nigdy nie byłam "za pan brat" z Matką Najświętszą, więc i nie byłam zachwycona wyborem fragmentu. Postanowiłam jednak otworzyć się na to, co przyniesie czas milczenia. Skutki przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

Nigdy nie umiałam się modlić wytrwale, do tego przyjechałam z ogromnymi wątpliwościami co do modlitwy w ogóle (czy na pewno mówi do mnie Bóg czy też to wszystko zwykła psychologia i rozmawiam sama ze sobą?). Miałam też wątpliwości odnośnie autentyczności Pisma Świętego (napisane tyle lat po śmierci Jezusa - skąd wiadomo, że to prawda?).

Odpowiedź na pierwszą wątpliwość pojawiła się przy wieczornej kontemplacji. Dane mi było wyraźne odczucie tego, które myśli są moje (ciąg przyczynowo-skutkowy, budowanie pewnej narracji), a które z całą pewnością nie (nagłe wtrącenia, kompletnie wykraczające poza to, co w danej chwili było w mojej głowie).

Odpowiedź na drugie zmaganie pojawiła się w moich ulubionych myśliborskich "zbiegach okoliczności" - otworzyłam jakąś księgę używaną przy Lectio Divina dokładnie na rozdziale udowadniającym (daty, miejsca, nazwy) ciągłość przekazu biblijnego - od tradycji ustnej do pism. Teraz trochę chce mi się śmiać z tego "szkiełka i oka", ale w tamtym czasie tego typu zapewnienia były mi bardzo potrzebne. I kupiłam sobie potem tę książkę.

Śmiem twierdzić, że zeszłoroczne rekolekcje były momentem przełomowym dla mojej często chwiejnej i niedojrzałej wiary. Dość powiedzieć, że od tamtej pory modlę się regularnie, a w październiku tego roku przyjęłam szkaplerz karmelitański. Może droga do Maryi została mi utorowana właśnie w Myśliborzu?

W tym roku Lectio Divina (2017 r.) oparte było na fragmencie o stworzeniu świata. I tu zostałam upewniona, że Słowo Boga może zmienić we mnie wszystko (i to jedynie na lepsze!), bo w końcu stworzyło i zmieniło świat. Nie ma więc co się obawiać swoich niedoskonałości, grzechów i zmagań.

Wszystkich wahających się czy rekolekcje są dla nich i czy będą potrafili milczeć zapewniam, że rekolekcje są niesamowite, z milczenia aż się nie chce wychodzić (piszę to ja, gaduła), a siostry są tak niesamowicie ludzkie i wesołe, że siedziałoby się w tym Myśliborzu w nieskończoność  Dodatkowo przygotowanie merytoryczne s. Benedetty i s. Racheli do wprowadzenia w świat Lectio Divina oraz w omawiany tekst budzi wielki podziw - chapeau bas.

Z serca dziękuję za piękny czas,

Gabriela ze Szczecina, l. 34"

 

aktualizowano: 2017-11-03
Wszystkich rekordów:

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego

Boh. Warszawy 77, 74-300 Myślibórz,
tel. +48.957473450
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie sanktuarium

PKO BP Myslibórz: 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538

Wpłaty z zagranicy:
PKO BP Myślibórz 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538
SWIFT: BPKO PL PW IBAN: 73 10201954 12024017013

Koła koronkowe

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.