Polecamy

Polecamy 12 października 2015 wyświetleń: 3965

Rekolekcje ignacjańskie, tygodnie I- II- III ZAPISY!

Termin: 26 czercwa- 4 lipca 2017 r.

Ruszyły zapisy!

Aby zapisać się na rekolekcje należy pobrać ankietę, wypełnić ją i wypełnioną wysłać na adres: rekolekcje@jezuufamtobie.pl

O przyjęciu na listę poinformujemy po otrzymaniu takiego zgłoszenia.

Rekolekcje ignacjańskie

Rekolekcje trwają osiem dni. Program zawiera wprowadzenia do modlitwy, indywidualne medytacje, Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, codzienny rachunek sumienia, rozmowy z kierownikiem.

tydzień I

Pierwszy tydzień "Ćwiczeń" daje poznanie samego siebie. Medytacje prowadzą do poznania Miłości Boga, by w tym świetle ujrzeć nieład swojego życia, głębię grzechu i jego niszczącą siłę, która zakłóca wszystkie najważniejsze odniesienia: do Boga, bliźnich i samego siebie. To poznanie siebie jest konieczne, by w całej prawdzie o sobie doznać przebaczającej mocy Miłosierdzia.


tydzień II

Drugi tydzień rekolekcji ignacjańskich umożliwia intymne spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa. Chrystus staje się dla odprawiającego rekolekcje jedynym Panem i Mistrzem, którego pragnie on poznać, kochać i naśladować. Poprzez proponowaną modlitwę: kontemplację ewangeliczną rekolektant towarzyszy Jezusowi, a jednocześnie poznaje jaka powinna być jego droga życia.

tydzień III

Trzeci tydzień koncentruje się na kontemplacji męki Jezusa, od ostatniej wieczerzy aż do śmierci na krzyżu. Wpatrywanie się w Oblicze Jezusa umęczonego pozwala doświadczyć ogromu Jego miłości, a zarazem konfrontuje z egzystencjalną rzeczywistością odprawiającego rekolekcje. Prowadzi do decyzji podjęcia swojego krzyża w codzienności.


Przygotowanie do rekolekcji ignacjańskich:


W okresie osobistego przygotowania do odprawienia rekolekcji zachęca się do codziennej, dłuższej modlitwy, zwłaszcza modlitwy Słowem Bożym. W sposób szczególny do prośby o światło Ducha Świętego i otwartość serca dla samego siebie i osób prowadzących rekolekcje.

Warunki dobrego odprawienia rekolekcji:

1. Dobrowolna decyzja uczestnictwa w rekolekcjach.
2. Ułatwieniem może być osobista praktyka modlitwy medytacyjnej.
3. Zdolność do obserwowania i wypowiadania swoich duchowych doświadczeń i uczuć, które budzą się na modlitwie.
4. Postawa otwartości wobec kierownika duchowego.
5. Wewnętrzne skupienie i zachowanie całkowitego milczenia w ciągu 8 dni.

6. Warunkiem uczestnictwa  w rekolekcjach jest przesłanie wypełnionego kwestionariusza. Każda osoba jest przyjmowana indywidualnie, wysyłamy również potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje. Dopiero po zakwalifikowaniu uczestnik proszony jest o przesłanie bezzwrotnej zaliczki. 

aktualizowano: 2017-03-17
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: