Poniedziałek XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny
Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego (Dz. 300). »
miłosierdzie snakturarium św Faustyna

Historia

Historia 11 kwietnia 2014 wyświetleń: 6197

Jak powstały Koła koronkowe

Pomysł czy może natchnienie Kół koronkowych jest takim "gotowcem" od Boga. Wszystko przyszło "gotowe", w całości wraz z nazwą, która na początku mi się nie podobała i nie bardzo rozumiałam dlaczego "Koła". Myślałam, nawet żeby zmienić nazwę, na ładniejszą, ale czułam, że nie mogę tego zmieniać.

Po pewnym czasie rozmawiałam z jedną z sióstr  naszego zgromadzenia na temat powstania Kół koronkowych i ona powiedziała wtedy: dobra nazwa - "Koło koronkowe", to jak "koło ratunkowe". Skojarzyłam ten fakt ze słowami Jezusa z "Dzienniczka", gdy mówił, że koronka będzie ostatnią deską ratunku, jaką kapłani będą dawać, jako pokutę największym grzesznikom. Rozumiem teraz dlaczego taka nazwa i nie chcę jej zmieniać.

Podobnie jak nazwa, tak też cały "układ Koła koronkowego", niejako zbudowany na rytmie nowenny, zrodził się w całości, dziecięce Koła też. 

Pomysł zrodził się w pażdzierniku 2012r. Od tego czasu Koła powstały w parafii, NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, w innych parafiach diecezji, a także w parafiach i wspólnoatach w wielu miejscach Polski. Są również Koła Koronkowe w innych krajach świata, m.in: na Ukrainie, w Anglii, Kanadzie, na Litwie, w Norwegii, Staanach Zjednoczonych, we Włszech

Koła jako grupy modlitewne mają statut zatwierdzony przez odpowiednie władze Kościoła.

Koła mogą być zakładane w parafiach, grupach kościelnych, miejscach pracy i rodzinach.Gdy działają nanterenia parafi, należy poinformowac o ich zakładaniu miejscowych proboszczów.

Obecnie ss już rodzinne koła koronkowe, nauczycielskie, koal złożone z pracowników służby zdrowie, osób chorych i inne.

Wydaliśmy wiele materiałów które pomagają w założeniu i prowadzeniu kół koronkowych. Są to m.in. modlitewniki "Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Koła koronkowe". Modlitewniki te są tłumaczone na kilka języków obcych: angielski, litewski, rosyjski, ukraiński i niemiecki.

Zachecamy do zakłądania takich kół nie tylko w parafiach, ale także w miejscach pracy, w rodzinach. Tak niewiele trzeby, by ofiarować wszystkie swoje sprawy Jezusowi, kilka chwil poświęconych na codzienna mdlitwę, a nasz Pan weźmie w swoje ręce nasze życie.

Mieliśmy już pierwszy diecezjalny zjazd przewodniczacych kół koronkowych. Planujemy kolejne. 

Wszystkich, którzy zakładająmkoła koronkowe, prosimy o zgłąszanie tego faktu na na odres: mariamatra123@wp.pl, bądź telefonicznie 883582604. 

Można także dowiedzieć sie o naszych poczynaniach na facebooku/ Koła koronkowe.

 


 

 

ost. aktualizacja: 2018-01-10

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego

Boh. Warszawy 77, 74-300 Myślibórz,
tel. +48.957473450
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie sanktuarium

PKO BP Myslibórz: 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538

Wpłaty z zagranicy:
PKO BP Myślibórz 23 1020 1954 0000 7102 0056 2538
SWIFT: BPKO PL PW IBAN: 73 10201954 12024017013

Koła koronkowe

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.