Piątek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego
Jezus porywa serce moje w sam żar miłości... w czasie wieczornej adoracji. »

Historia

Historia 11 kwietnia 2014 wyświetleń: 6434

Jak powstały Koła koronkowe

Pomysł czy może natchnienie Kół koronkowych jest takim "gotowcem" od Boga. Wszystko przyszło "gotowe", w całości wraz z nazwą, która na początku mi się nie podobała i nie bardzo rozumiałam dlaczego "Koła". Myślałam, nawet żeby zmienić nazwę, na ładniejszą, ale czułam, że nie mogę tego zmieniać.

Po pewnym czasie rozmawiałam z jedną z sióstr  naszego zgromadzenia na temat powstania Kół koronkowych i ona powiedziała wtedy: dobra nazwa - "Koło koronkowe", to jak "koło ratunkowe". Skojarzyłam ten fakt ze słowami Jezusa z "Dzienniczka", gdy mówił, że koronka będzie ostatnią deską ratunku, jaką kapłani będą dawać, jako pokutę największym grzesznikom. Rozumiem teraz dlaczego taka nazwa i nie chcę jej zmieniać.

Podobnie jak nazwa, tak też cały "układ Koła koronkowego", niejako zbudowany na rytmie nowenny, zrodził się w całości, dziecięce Koła też. 

Pomysł zrodził się w pażdzierniku 2012r. Od tego czasu Koła powstały w parafii, NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, w innych parafiach diecezji, a także w parafiach i wspólnoatach w wielu miejscach Polski. Są również Koła Koronkowe w innych krajach świata, m.in: na Ukrainie, w Anglii, Kanadzie, na Litwie, w Norwegii, Staanach Zjednoczonych, we Włszech

Koła jako grupy modlitewne mają statut zatwierdzony przez odpowiednie władze Kościoła.

Koła mogą być zakładane w parafiach, grupach kościelnych, miejscach pracy i rodzinach.Gdy działają nanterenia parafi, należy poinformowac o ich zakładaniu miejscowych proboszczów.

Obecnie ss już rodzinne koła koronkowe, nauczycielskie, koal złożone z pracowników służby zdrowie, osób chorych i inne.

Wydaliśmy wiele materiałów które pomagają w założeniu i prowadzeniu kół koronkowych. Są to m.in. modlitewniki "Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Koła koronkowe". Modlitewniki te są tłumaczone na kilka języków obcych: angielski, litewski, rosyjski, ukraiński i niemiecki.

Zachecamy do zakłądania takich kół nie tylko w parafiach, ale także w miejscach pracy, w rodzinach. Tak niewiele trzeby, by ofiarować wszystkie swoje sprawy Jezusowi, kilka chwil poświęconych na codzienna mdlitwę, a nasz Pan weźmie w swoje ręce nasze życie.

Mieliśmy już pierwszy diecezjalny zjazd przewodniczacych kół koronkowych. Planujemy kolejne. 

Wszystkich, którzy zakładająmkoła koronkowe, prosimy o zgłąszanie tego faktu na na odres: mariamatra123@wp.pl, bądź telefonicznie 883582604. 

Można także dowiedzieć sie o naszych poczynaniach na facebooku/ Koła koronkowe.

 


 

 

ost. aktualizacja: 2018-01-10

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego

Boh. Warszawy 77, 74-300 Myślibórz,
tel. +48.957473450
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Wsparcie sanktuarium

BNP Paribas

Nowy numer konta bankowego

98 1600 1462 1817 7333 6000 0022

Koła koronkowe

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.